Az Ön kosara üres
Adja hozzá a somavedic-et, és javítson az életminőségén :)
Az oxidatív stressz a szervezetben lévő antioxidánsok szabadgyökének egyensúlyhiányából eredhet. A szervezet sejtjei a normál anyagcsere-folyamatok során szabad gyököket termelnek. A sejtek azonban antioxidánsokat is termelnek, amelyek semlegesítik a szabad gyököket. Általában az antioxidánsok és a szabad gyökök közötti egyensúlyt a szervezet önmaga tartja fenn.
Számos tényező azonban a szabad gyökök túlsúlyát idézheti elő, és oxidatív stresszt okozhat. A legfontosabb tényezők a következők:
A kontrollálatlan oxidatív stressz felgyorsíthatja az öregedési folyamatot, és hozzájárulhat különböző kedvezőtlen állapotok kialakulásához.
Az oxidatív stressz hatásai változók és nem mindig károsak. Például a fizikai aktivitásból származó oxidatív stressz jótékony szabályozó hatással lehet a szervezetre.
Az enyhe oxidatív stressz megvédheti a szervezetet a fertőzésektől és a betegségektől is. Egy 2015-ös tanulmányban a kutatók megállapították, hogy az egerekben az oxidatív stressz csökkentette a melanomák terjedését.
A hosszú távú oxidatív stressz azonban károsítja a szervezet sejtjeit, fehérjéit és DNS-ét. Ez hozzájárulhat az öregedéshez, és jelentősen befolyásolhatja a különböző nemkívánatos állapotok kialakulását.
Fontos megjegyezni, hogy a szervezetnek egyaránt szüksége van a szabad gyökökre és az antioxidánsokra. Bármelyiknek a feleslege vagy hiánya egészségügyi problémákhoz vezet.
Az életmód és a táplálkozás összetevői, amelyek segíthetnek abban, hogy csökkentsük a szervezetet érő oxidatív stresszt:
Az egészséges testsúly fenntartása segít az oxidatív stressz elleni küzdelemben. Egy 2015-ös szisztematikus áttekintés szerint a felesleges zsírsejtek gyulladáskeltő anyagokat termelnek, ami a gyulladásos folyamatok és a szabadgyökképződés fokozódását okozza az immunsejtekben.